На Житомирщині екоінспектори викрили двох порушників із забороненими знаряддями лову та обчислили понад 19 тис. грн збитків.
Про це 22 червня розповіли у Державній екологічній інспекції Поліського округу.
“Екоінспектори продовжують рейдові заходи щодо запобігання та виявлення порушень природоохоронного законодавства у сфері охорони, використання та відтворення водних біоресурсів.
Так, 16 червня 2026 року під час проведення рейдових заходів на території Житомирського, Звягельського та Коростенського районів поблизу села Шатрище Коростенського району на річці Уж державними інспекторами виявлено громадянина, який здійснював вилов водних біоресурсів забороненим знаряддям лову – «павуком», чим допустив грубе порушення вимог Правил любительського рибальства.
У результаті незаконного добування водних біоресурсів порушником виловлено 2 екземпляри карася сріблястого, 4 екземпляри судака та 1 екземпляр плітки.
За вказаним фактом складено протокол про адміністративне правопорушення за частиною четвертою статті 85КУпАП. Крім того, заборонене знаряддя лову вилучено у встановленому законодавством порядку”, - йдеться у повідомленні.
Відповідно до проведеного розрахунку, внаслідок незаконного добування водних біоресурсів завдано збитків рибному господарству України на суму 19 064 гривні. Матеріали справи скеровано до суду для прийняття відповідного рішення.
Водночас Держекоінспекція Поліського округу продовжує здійснювати посилений контроль на водоймах Житомирської та Рівненської областей щодо дотримання вимог природоохоронного законодавства.
Нагадуємо, що відповідно до вимог Правил любительського рибальства у період нересту встановлено такі строки заборони на вилов водних біоресурсів: у придаткових водах річок – до 30 червня 2026 року.
Крім того, діє заборона на вилов річкових раків – до 30 червня 2026 року.

